Vereséggel kezdte az MVFC-Berettyóújfalu az UEFA Futsal Cup, a sportág Bajnokok Ligája-sorozatának elitkörét. Az első körben rögtön sztárcsapattal kellett szembenéznie Turzó József együttesének, a Barcelona 4–1-es győzelmet aratott hazai pályán.

A gránátvörös-kékek Sergio Lozano góljával már a negyedik percben megszerezték a vezetést. (1–0) Két perccel később már kétgólos volt a Barcelona előnye, ezúttal Carlos Filho volt eredményes. (2–0) A szünet előtt még kétszer betaláltak a katalánok, Wilde Gomes da Silva duplázott, így már az első félidőben eldőlt a találkozó kimenete. (4–0)

A második játékrészben bátrabban futsalozott a magyar csapat. Míg az első húsz percben sokszor csak nyomozták a labdát, ekkor több sikeres megoldást, helyzetet láthattunk Rábl Jánoséktól.
Sőt, a 32. percben a szépítés is összejött! Trencsényi János passza után Siska Gergő remekül, rögtön lövőhelyzetet teremtve vette át talppal a labdát, és a kapuba bombázott. (4–1) Három perccel a vége előtt lehozták kapusukat a mieink, és átálltak az emberelőnyös játékra, de ez sem hozott újabb gólt.
A helyenként közönségszórakoztató módon játszó Barcelona könnyedén nyert, míg a Berettyóújfalu büszke lehet a második félidőben mutatott teljesítményére.