Helyzetjelentés

Csapatunk az edzések mellett edzőmérkőzésekkel is színesíti programját, amelyből már három le is zajlott.

IMG_20160804_195450A felkészülés első hetében a DEAC csapatával mérték össze erejüket 3X20 perces játékidőben. A mérkőzésen mindenki pályára lépett az új játékosok is bemutatkozhattak. A srácok nagyon kezdeményező játékkal rukkoltak elő, aminek meg is lett az eredménye. Végig kézben tartották az eredményt, folyamatosan több góllal vezettek, ami a végeredményben is meglátszott hisz 8-2 lett a javunkra.

Ugyanúgy az első hét végén, lezajlott a második edzőmeccs. Erre házon belül került sor. Csapatunk az NB2 és az U20 játékosokkal alkotott gárda ellen játszott. Szintén 3×20 perces játékidőben. Az első félidőben jól tartotta magát a „második” gárda, 1-0-át mutatott az eredményjelző a felnőttek javára. A második játékrész is szoros maradt, 3-2-es eredménnyel mentek neki az utolsó 20 percnek a csapatok, ahol azonban kijött a különbség a felnőttek javára, ugyanis 7-2-es eredménnyel zárult a meccs.IMG_20160804_195938

A második héten, már egy komolyabb erőmérőre került sor. Nyírgyulaj gárdáját látták vendégül a fiúk a Pálfi István Sportcsarnokban. Játékidő a megszokott 3×20 perc volt, de az eredmény itt már végig kiegyenlített volt. A meccs 2. percében új igazolásunk – pont az ellenfél csapatából érkező – Kovács István góljával megszereztük a vezetést. Ezután a Nyírgyulajiaknak sikerült fordítani, de erre érkezett a válasz Gál István részéről. Csapatunk irányította a mérkőzést, de ez az eredményen nem látszott meg, hisz 2-2 után, Nyírgyulaj kétszer is jól használta ki a helyzeteit, és így már 2-4 re is vezettek. Ezután ami történt, azt mutatja, hogy a felkészülés jól halad, és mentálisan jó irányba tartanak a fiúk, hiszen Harmati Tamás, és Gál István két góljával -amiből az utolsó 3 másodperccel a vége előtt történt -egy “5-4”-es játék során védekezésben szerzett labdából, sikerült megfordítani a meccset 5-4-re a javunkra, így a harmadik felkészülési mérkőzést is behúzták a srácok.IMG_20160804_201229

A héten folytatódik tovább a munka napi 2 edzéssel, és az edzőmeccsek sora sem áll meg, mert csapatunk holnap Nyírbátorba utazik, ahol 18.00 órától ismét Nyírgyulajjal csap össze.

Szeretettel várunk minden kedves Nyírbátorba kilátogató szurkolót!