Férfi Futsal NBI. – Felsőház 1. forduló

MVFC Berettyóújfalu- Dunaferr Due Renalpin FC  1-0 (0-0)

Pálfi István Rendezvénycsarnok, Berettyóújfalu  /350 néző/

A rájátszás első mérkőzésén ismét a Dunaferrel mérkőztek meg a fiúk.

A csapatok óriási lendülettel estek egymásnak, amiből aztán egy lüktető, küzdelmes első félidő született, nagy taktikai harccal és kevés komoly helyzettel. Ami nem jelentette azt, hogy a hálóőröknek ne lett volna dolguk, mert bizony Tihanyira és Revelandra is komoly teher hárult, hiszen egy érezhetően gólszegény mérkőzésen a kapuban nincs lehetőség a hibázásra. Ők azonban tökéletesen állták a sarat, a gólszerzéshez legközelebb kerülő Schrancz, és Rábl sem tudott túljárni a kapusok eszén.

A második félidőben tovább élesedett a mérkőzés, még nagyobb lett a hajtás, miáltal a kapuk is többet kerültek veszélybe. Rögtön a szünet utáni első percben Rábl előtt adódott egy hatalmas ziccer, a balsarokba szánt labda azonban, ha centiméterekkel is, de végül célt tévesztett. Már-már úgy tűnt, hogy a mindkét oldalon adodó lehetőségek ellenére gól nélkül maradunk, mikor a 33. percbe egy veszélytelennek tűnő Szabó Péter lövés az egymásra váró vendégjátékosok között besurrant a kapu jobb sarkába (1-0). A bekapott gólt követően, amint az várható volt, a Dunaferr váltott, a korábbinál többet kockáztatott és többször is megpróbálkoztak az öt a négy elleni játékkal. A Mezei-Vill azonban az utolsó másodpercig hősiesen védekezett, minden rohamnak ellenállt, amennyiben szükség volt rá, Tihanyi védett bravúrral, így az eredmény már nem változott.

MVFC-Berettyóújfalu: Tihanyi Csaba – Kovács István, Gál István, Harmati Tamás, Szabó Péter

Cserék: László Márk, Takács Zoltán, Magyar Szabolcs, Rábl János, Trencsényi János, Nagy Dániel, Kondás Kristóf

Vezetőedző: Moga Flavius Lorant

DUNAFERR DUE RENALPIN FC: Reveland Zoltán – Horváth Norbert, Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Varga Csaba

Cserék: Rigó László, Németh Péter, Schrancz Balázs, Gorjánácz Márió, Csányi Dávid István, Józsa Tamás, Hosszú Ádám,

Vezetőedző: Fehér Zsolt

Sárga lap: Szabó Péter, Schrancz Balázs

Gólok: Szabó Péter 33′