UEFA Futsal Champions League | Main Round – Group 4

Pálfi István Rendezvénycsarnok |Berettyóújfalu |2019. október 9.

MVFC Berettyóújfalu- Sport Club KPRF (RUS) 1-5

Henrique Da Silva 21’14”, Asadov 13’57”, 32’45”, Saiotti 17’21”, 39’29”, Castanhassi 39’13”

Nem ijedt meg a Mezei-Vill az ellenfelétől, már a mérkőzés első perceitől kezdve aktívan és mozgalmasan járatta a labdát. Mindkét csapatnál adódtak lehetőséget. A 10. percben saját pályáról indulhatott Diece, akinek lövését az orosz hálóőr kivédte. Rábl János a 11. percben a kapusba lőtte a labdát. Forrtak az indulatok pályán, támadt az MVFC, zúgott “A mindent bele” és a Hajrá MVFC!!! – a lelátóról!

A 12. percben több veszélyes támadást is indított a magyar bajnok, Rábl János és Diece megmozdulásai is remek lehetőségek lettek volna a gólszerzésre. De Mezei Dávid is kivette a részét a játékból, magabiztosan hárított két egymás után érkező kapura lövést is. Egy eladott labdából a saját térfeléről indulva vezette végig a labdát az orosz csapat, létszámfölényt kialakítva szerzett gólt Asadov a 14. percben. Ezzel 1:0 az ellenfélnek.

Négy perccel később Sailotti a 18. percben kettőre növelte az orosz csapat előnyét. Félidőben az állás 2:0.

Térfélcserét követően megtáltosodott a hazai csapat meg is lett az eredménye, a második percben Rafinha szerzett szépítő gólt. Az indulatok elszabadultak a játékvezető figyelmeztette Nagy Imrét, a közönség füttyel jelezte nem tetszését.

Mindkét oldalon folyamatosan volt dolguk a kapusoknak, Mezei Dávid együtt élt a játékkal, hatalmasakat védett. A 13. percben Asadov második gólját szerezte meg a mérkőzésen, ezzel 3-ra növelve csapata góljainak számát. Az utolsó percekben vészkapusra váltott a hazai csapat, rövid időn belül két gólt is kapott. A végeredmény nem feltétlen a játék képét tükrözi, 5:1 az orosz KPRF-nek.

Összességében elmondható, hogy robbant a bomba az arénában. Bravúrozott a Mezei-Vill.

A vereség ellenére több fokot lépett előre a csapat, egy ilyen erős ligában más szinteken kell gondolkodni és focizni. A fiúk teljesítették is ezt a feladatot.